Jdi na obsah Jdi na menu
 


MHD

MĚSTSKÁ HROMADNÁ DOPRAVA

 

DVD edice 2: TROLEJBUSY V ČESKÉ A SLOVENSKÉ REPUBLICE

 

1. díl - TYPY VOZIDEL

   Pokračováním dokumentárního filmu, mapujícího současnou podobu městské hromadné dopravy v českých a slovenských městech, volně navazující na předchozí filmy o tramvajích. Analogicky jako první díl filmu o tramvajích se tedy bude i první film o trolejbusech věnovat popisu všech typů v současnosti provozovaných trolejbusů na území bývalého Československa, prostor je však dán i legendárním trolejbusům 9Tr. Kromě základních technických údajů vozidel se komentář zaměřuje i na stručnou historii vývoje, výroby a provozu daných typů, zřetel je brán i na nezanedbatelné množství trolejbusů české výroby exportovaných do jiných států. Nechybí krátký pohled do minulosti trolejbusů v našich zemích, ani vyhlídky do budoucna. Dokument je složen z filmových záběrů z více než 30 měst, doplněn o doprovodnou hudbu.

Vyšlo na DVD v roce 2016.

Komentář četl: RNDr. Pavel Vařejka

Scénář, kamera, střih: Bc. Jan Píšala

Stopáž: 55 minut 

dvd3---uvod.jpg

 

_________________________________________________

 

DVD edice 1: TRAMVAJE V ČESKÉ A SLOVENSKÉ REPUBLICE

 

2. díl - DOPRAVNÍ PODNIKY

   Přibližně po roce, v srpnu 2014, vyšel další díl dokumentárního filmu z prostředí městské hromadné dopravy, jenž vznikl v přímé spolupráci s časopisem Městská doprava. Ve druhé části titulu Tramvaje v České a Slovenské republice, s podnázvem Dopravní podniky, jsou souhrnně popsány základní informce o současné podobě všech devíti podniků s tramvajovým provozem, zejména s důrazem na v současnosti provozovaná tramvajová vozidla. Ve stručnosti je také nastíněna historie všech provozů, složení muzejních sbírek a údaje o kolejové síti každého města. Komentář RNDr. Pavla Vařejky místy doplňuje doprovodná hudba.

Stopáž: 60 minut 

obal2-cely.jpg

 

_________________________________________________

1. díl - TYPY VOZIDEL

   V srpnu 2013 vyšel nový hodinový dokumentární film pojednávající o všech v současnosti pravidelně provozovaných typech tramvají na území České a Slovenské republiky. Popis vozidel je seřazen od nejstaršího typu po ty nejnovější, s uvedením základních technických údajů, historie výroby a modernizací, s výčtem městských provozů. Prostor je dán také zajímavostem o zmiňovaných tramvajích, jako jsou například historická vozidla v muzejních sbírkách, či provoz uváděného typu v zahraničí. Nechybí dnes již mnohdy historické a neopakovatelné záběry, ani záběry z jiných států světa, jako je Rusko, Bosna, Severní Korea a další.

   Mluvený komentář doplňuje také doprovodná hudba. Stopáž: 58 minut

VYPRODÁNO

 serdtg.jpg

 

Pro krátkou ukázku klikni na odkaz:

http://www.stream.cz/uservideo/837103-tramvaje-v-ceske-a-slovenske-republice-ukazka

   DVD je možné zakoupit v některých specializovaných obchodech (knihkupectví s dopravní tematikou, muzeum MHD, ...), případně jej lze objednat přes internet (www.mestskadoprava.info).

   Jedná se o druhý "velký" dokument studia - v létě roku 2011 byl vydán podobně zpracovaný film "20 let Muzea průmyslových železnic". Více o tomto filmu naleznete v rubrice "ŽELEZNICE".

________________________________

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář